Zabiegi dla skóry głowy z łupieżem

Zabiegi dla skóry głowy z łupieżem

Łupież jest czasami zauważany już u dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat, lecz najczęściej zaczyna się w wieku dojrzewania. Choroba może trwać przez całe życie człowieka. Mężczyznom doskwiera jednak częściej niż kobietom.

Przyczyną łupieżu może być wiele czynników między innymi;

– Ogólne osłabienie stanu zdrowia (dieta bogata w toksyny- zatruwa krew).

  • Gorączka, anemia, reumatyzm, oraz choroby nerek i wątroby mogą być również znacznym czynnikiem do powstawanie łupieżu.
  • Przepracowanie, nerwica.
  • Życie w złych warunkach sanitarnych może źle wpływać na nasilenie problemu.
  • Chroniczne podrażnienie może spowodować łupież.
  • Mechaniczne, chemiczne lub pasożytnicze podrażnienie.

Chemikalia,  które często można znaleźć w farbach do włosów i odżywkach, sprawiają, że skóra głowy popada w stan, w którym bardzo łatwo rozwija się łupież. Wiele szamponów zawiera nadmiar wolnych zasad. Moją one niezwykle wysuszające właściwości i nie powinny być używane.

Rozróżnia się łupież tłusty i łupież suchy. Suchy łupież spadający na ubrania może powodować swędzenie, podrażnienie wynikające z obecności mikroorganizmów-bakterii drożdżaków. Przy przetłuszczającej się natomiast skórze głowy, łupież przylega do niej, zamykając mieszki włosowe, w skutek czego korzenie włosów nie otrzymują tlenu i nie mogą właściwie funkcjonować. Aby wyeliminować łupież należy przywrócić skórze jej naturalne ph, nawilżyć ją i odżywić.

Proponowane przez nas zabiegi  mogą całkowicie zlikwidować lub zminimalizować objawy, Zabiegi wykonywane są na bazie produktów wyłącznie naturalnych, przetestowanych dermatologicznie, nie wywołujących alergii oraz żadnych skutków ubocznych.

Absorbcję składników odżywczych poprzedza etap oczyszczania skóry głowy wraz z masażem przy użyciu właściwych dla danego schorzenia preparatów trychologicznych.  Większą wchłanialność aplikowanych  preparatów powoduje użycie przy każdym zabiegu sauny ozonowej.

Rodzaje zabiegów dopasowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.

Kurację dermokosmetykami można wzbogacić terapią laserową. Posiadamy najnowszej technologii Laser Bio Light