Zabiegi dla skóry głowy z łojotokiem i łojotokowym zapaleniem skóry

Zabiegi dla skóry głowy z łojotokiem i łojotokowym zapaleniem skóry

Łojotok jest to nadmierna produkcja gruczołów łojowych i potowych często spowodowana zaburzeniami hormonalnymi lub złą dietą .Powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów, skłonność do takich chorób łojotokowych jak łupież łojotokowy i łojotokowe zapalenie skóry. Skłonność do łojotoku jest cechą genetyczną ale też zależy w pewnej mierze od wpływu hormonów płciowych. Z tego względu łojotok jest szczególnie nasilony w okresie pokwitania i przekwitania. Zimno nasila produkcję łoju, ekspozycja na słońce – zmniejsza ją. Łojotok dotyczy skóry głowy owłosionej i skóry gładkiej głównie w okolicy czoła, nosa.

W celu skutecznej likwidacji łojotoku zaleca się zabiegi regulujące  nadmierną pracę gruczołów łojowych.

Łojotokowe  zapalenie  skóry głowy może wystąpić na skutek zaburzeń  hormonalnych, nieodpowiedniej diety, spadku odporności organizmu  lub wywołać je mogą  bytujące  w łoju  drożdże , które wpływają na rozwój bakterii. Mogą  powodować je czynniki genetyczne, neurologiczne lub psychologiczne. Objawia się miejscowo na skórze głowy. Występuje przy tym swędzenie, zaczerwienienie, opuchnięcie, pojawia się gruba warstwa łupieżu.

Łupież  uwidacznia się w postaci suchych, drobnych białych płatków lub jako tłuste, żółtawe łuski, które  przyklejają  się mocno do włosów i nie dają się łatwo usunąć. Później  często pojawia się zaczerwienienie oraz świąd skóry głowy. Może też wystąpić rozległe łysienie.

Wyprysk może rozprzestrzenić się na skórę za uszami, która staje się  zaczerwieniona i zaczyna się łuszczyć

W ciężkich przypadkach może utworzyć się gruba warstwa łuski na skórze głowy, którą  należy leczyć preparatami leczniczymi złuszczającymi łuski

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest schorzeniem przewlekłym i nawracającym, dlatego leczenie   jest długotrwałe i często  wymaga współpracy z lekarzem dermatologiem.

Proponowane przez nas zabiegi  mogą całkowicie zlikwidować lub zminimalizować objawy, Zabiegi wykonywane są na bazie produktów wyłącznie naturalnych, przetestowanych dermatologicznie, nie wywołujących alergii oraz żadnych skutków ubocznych. Absorbcję składników odżywczych poprzedza etap oczyszczania skóry głowy wraz z masażem przy użyciu właściwych dla danego schorzenia preparatów trychologicznych.  Większą wchłanialność aplikowanych  preparatów powoduje użycie przy każdym zabiegu sauny ozonowej. 

Rodzaje zabiegów dopasowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.

Kurację dermokosmetykami można wzbogacić terapią laserową. Posiadamy najnowszej technologii Laser Bio Light