Zabieg łagodzący objawy łuszczycy

Zabieg łagodzący objawy łuszczycy

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry. Istotą choroby jest wzmożona liczba podziałów komórkowych w warstwie podstawowej naskórka oraz przyspieszony, nieprawidłowy cykl dojrzewania komórek. Proces odnowy  normalnych komórek skóry  trwa ok. 28 dni, lecz u chorych na łuszczycę trwa on zaledwie 4 dni. Dlatego, że  podział komórek skóry zachodzi tak szybko, u chorych na łuszczycę dochodzi do znacznego nadmiaru komórek skóry, które nie zdążyły dojrzeć i dlatego leżą na skórze w postaci  grubej, srebrzystej warstwy łusek. Wpływ na rozwój zmian chorobowych mają czynniki genetyczne, endokrynologiczne, metaboliczne, odżywcze i emocjonalne.

Czynniki genetyczne,- przy czym mechanizm ten nie jest do końca poznany,

Infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybiczne, zwłaszcza w obrębie przewodu pokarmowego. Łuszczycę może wywołać np. angina lub stan zapalny pochodzący z nie wyleczonych zębów

Leki – kortykosteroidy (leki sterydowe), leki przeciwmalaryczne, beta-blokery używane przy nadciśnieniu, czy też popularne, powszechnie dostępne leki przeciwzapalne.

Sposób odżywiania, używki, a szczególnie duże ilości tłuszczu zwierzęcego i alkohol, palenie papierosów,

Urazy mechaniczne – zadrapania, rany po upadkach, blizny po operacjach, ślady po szczepieniach, tatuaże, oparzenia,

Stres –  jest czynnikiem, który dotyczy każdej grupy wiekowej. Zauważono nawet, że stresy w młodym wieku związane z pójściem do szkoły, egzaminami mogą spowodować wysiew łuszczycy

Czynniki hormonalne – dojrzewanie, menopauza, ciąża

Łuszczyca charakteryzuje się wyraźnym i ostrym odgraniczeniem ognisk łuszczycy od zdrowej skóry. Wykwity mogą się jednak pojawić w dowolnym miejscu ciała. Łuszczyca zwykle dotyczy jednocześnie wielu okolic ciała. Zdarza się jednak, że objawy umiejscawiają się tylko i wyłącznie na skórze owłosionej głowy. W tych przypadkach choroba wygląda tak jak łupież tłusty lub łojotokowe zapalenia skóry w stadium bez zmian  krostkowych  i wysięku. Przy rozpoznaniu schorzenia konieczne jest bardzo dokładnie zbadanie pacjenta, by zidentyfikować choćby pojedyncze zmiany na skórze gładkiej lub na paznokciach, gdyż łuszczyca bardzo często atakuje płytki paznokciowe. Choroba często występuje w rodzinie, dlatego konieczna jest także szczegółowa rozmowa lekarza z pacjentem. (diagnoza lekarska).

Proponowane przez nas zabiegi  mogą całkowicie zlikwidować lub zminimalizować objawy, Zabiegi wykonywane są na bazie produktów wyłącznie naturalnych, przetestowanych dermatologicznie, nie wywołujących alergii oraz żadnych skutków ubocznych. Absorbcję składników odżywczych poprzedza etap oczyszczania skóry głowy wraz z masażem przy użyciu właściwych dla danego schorzenia preparatów trychologicznych.  Większą wchłanialność aplikowanych  preparatów powoduje użycie przy każdym zabiegu sauny ozonowej.

Rodzaje zabiegów dopasowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.

Kurację dermokosmetykami można wzbogacić terapią laserową. Posiadamy najnowszej technologii Laser Bio Light