Zabiegi dla włosów z tendencją do wypadania, na intensywne i długotrwałe wypadanie włosów, oraz łysienie

Codziennie wypada od 50-100 włosów i rozpoczyna nowy cykl życia. Jest to zjawisko normalne i prawidłowe. Dopiero większa ilość wypadających włosów może być powodem do niepokoju i podstawą do stwierdzenia, że proporcje ilości włosów w fazie anagenowej do ilości włosów w fazie telogenowej są zaburzone.

Rozróżniamy kilka rodzajów łysienia;

Łysienie androgenowe -. niekorzystny wpływ androgenów i ich wysoki poziom (męskich hormonów), a zwłaszcza dihydrotestosteronu. spowodowane powolnym, stopniowym zmniejszaniem się mieszka włosowego i ścieńczenia włosów, dlatego nie pojawia się masowy ubytek włosów skutkuje skróceniem fazy wzrostu włosa z jednoczesnym wydłużeniem fazy spoczynkowej włosa telogenu (więcej niż 20% włosów), co powoduje, że włosy stają się krótsze, cieńsze i wypadają Spowodowane może być zaburzeniami hormonalnymi, genetycznymi, bywa dziedziczne. Pewną rolę mogą również odgrywać czynniki zawodowe, stres, u kobiet  spadek estrogenów w okresie menopauzy. Łysieniu androgenowemu często towarzyszą łupież tłusty i łojotok i to od ich leczenia należy rozpocząć kurację.

Łysienie telogenowe objawiające się wzmożonym wypadaniem włosów przy czesaniu i kąpieli. Łysienie telogenowe spowodowane może być poprzez;

 • zaburzenia równowagi panującej w organizmie, zmiany takie nie występują natychmiast po zadziałaniu czynnika ale z kilkumiesięcznym opóźnieniem.
 • wzmożone napięcie emocjonalne jak np. śmierć bliskiej osoby, jak i np. zabiegi operacyjne, poród, urazy czy choroby ogólnoustrojowe.
 • współwystępujące choroby,
 • przyjmowanie leków
 • nieprawidłowa dieta (nagła drakońska dieta, odchudzanie)
 • infekcja, choroba
 • antykoncepcja
 • niedoczynność tarczycy
 • styl życia.

Łysienie plackowate charakteryzujące się nagłą ogniskową utratą włosów. Występuje zarówno u dorosłych i u dzieci.

Przyczynami występowania łysienia plackowatego mogą być;

 • choroba układu immunologicznego, jednak dokładna przyczyna jej występowania nie jest znana. Osoby, które cierpią na ten rodzaj utraty włosów są zwykle w dobrej kondycji zdrowotnej.
 • występuje jeżeli choroba tarczycy ma podłoże autoimmunologiczne tzn. przeciwciała organizmu atakują własną tkankę. Rodzajem autoimmunologicznej nadczynności tarczycy jest choroba Gravesa-Basedowa. Jest to najczęstsza przyczyna nadczynności tarczycy. W chorobie tej oprócz wyżej wymienionych objawów spowodowanych nadmierną produkcją hormonów tarczycy, występuje dodatkowo charakterystyczny wytrzeszcz, wole na szyi a także obrzęki kończyn,
 • Stres jest czynnikiem wyzwalającym chorobę u osób predysponowanych genetycznie.

–     choroby układu odpornościowego, takie jak alergia, bielactwo, toczeń, reumatyczne zapalenie

stawów i wrzodów jelita grubego, należą do grupy zagrożonych .

Objawy łysienia plackowatego są łatwo dostrzegalne i charakterystyczne. Jedno lub kilka miejsc na skórze ciała, nie są pokryte włosami , wokół gołego fragmentu ciała występują słabsze i krótsze włoski ,  w obrębie chorego miejsca pojawia się mrowienie, swędzenie lub zaczerwienienie.   Łysienie mechaniczne  Jest to stan wywołany miejscowym podrażnieniem mieszków włosowych w następstwie noszenia zbyt ciasnych fryzur. Wczesna diagnoza daje gwarancję odrostu włosów. Najczęstsze przyczyny łysienia mechanicznego to noszenie warkoczy (zwłaszcza plecionych tuż przy skórze), ściąganie włosów w koński ogon, przedłużanie i doczepianie włosów. Częsta koloryzacja i ondulacja.

Łysienie bliznowate  występuje gdy zapalenia i blizny uszkadzają cebulkę włosa. Jest procesem powodującym nieodwracalne uszkodzenie owłosionej skóry głowy.

Łysienie poporodowe może trwać  do 6 miesięcy i w czasie tego okresu nie należy się zbytnio przejmować. Jeżeli po tym czasie włosy nadal wypadają to należy zgłosić się na badania diagnostyczne.

Proponowane przez nas zabiegi  mogą całkowicie zlikwidować lub zminimalizować objawy, Zabiegi wykonywane są na bazie produktów wyłącznie naturalnych, przetestowanych dermatologicznie, nie wywołujących alergii oraz żadnych skutków ubocznych. Absorbcję składników odżywczych poprzedza etap oczyszczania skóry głowy wraz z masażem przy użyciu właściwych dla danego schorzenia preparatów trychologicznych.  Większą wchłanialność aplikowanych  preparatów powoduje użycie przy każdym zabiegu sauny ozonowej.

Rodzaje zabiegów dopasowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.

Kurację dermokosmetykami można wzbogacić terapią laserową. Posiadamy najnowszej technologiiLaser Bio Light