Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa

Swój początek zawdzięcza francuskiemu lekarzowi Michelowi Pistor, który zaczął leczyć swoich pacjentów wstrzykując im leki bezpośrednio w okolice chorych miejsc. Twierdził, ze dzięki temu, preparat lekowy, omijając układ pokarmowy, układ krążenia i wątrobę, zadziała szybciej i efektywniej. W latach siedemdziesiątych mezoterapia stała się skuteczną terapią w zakresie medycyny estetycznej. Mezoterapia polega na dostarczaniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry w miejsce gdzie jest to potrzebne. Większość kosmetyków używanych na co dzień ma zbyt duże cząsteczki, które nie są w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową. Działają na zewnętrzną warstwę naskórka, a rezultat jest niewielki i krótkotrwały. Alternatywą jest mezoterapia igłowa, dająca szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty.

mezoterapia igłowa

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży, laktacji oraz stresu. Mezoterapia przynosi bardzo dobre rezultaty w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego. Mezoterapia skóry głowy sprawdza się również w przypadku włosów osłabionych, zniszczonych i wymagających odżywienia.

Przeciwwskazaniem jest ciąża, menstruacja, karmienie piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne skóry, łuszczyca, alergia na składniki ampułki, leki przeciwzakrzepowe.

Seria zabiegów planowana jest indywidualnie po przeprowadzeniu diagnostyki.

W Gabinecie zabieg mezoterapii wykonywany jest pistoletem (MESO GUN) co sprawia, że zabieg jest prawie bezbolesny.

Do zabiegu mezoterapii stosujemy Preparat Dermaheal HL. Preparat ten ma szerokie spektrum działania; skutecznie ogranicza wypadanie włosów, poprzez rewitalizację stymuluje cebulki włosowe do wzrostu, poprawia krążenie, zwiększa grubość i gęstość włosów, nawilża je i odżywia. Jako jedyny produkt na rynku zawiera 56 aktywnych składników, takich jak witaminy, minerały, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące oraz peptydy biomimetyczne (łańcuchy aminokwasów identyczne z czynnikami wzrostu w naszym organizmie), takie jak:

Decapeptide 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa

Acetyl Decapeptide 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe, regenerując komórki włosa

Oligopeptide 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych

Copper Tripeptide 1 (CG – Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosów.

dermahealhl

 

Przed zabiegiem mezoterapii należy umyć głowę i nie stosować dodatkowych kosmetyków typu odżywka, lakier do włosów, itp. Po 24 godzinach od zabiegu możemy umyć głowę i wprowadzić pielęgnację dodatkową.

Najlepsze rezultaty daje seria zabiegów od 4 do 8 w odstępach czasowych.