Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia swój początek zawdzięcza francuskiemu lekarzowi Michelowi Pistor, który zaczął leczyć swoich pacjentów, wstrzykując im leki bezpośrednio w okolice chorych miejsc. Twierdził, że dzięki temu, preparat lekowy, omijając układ pokarmowy, układ krążenia i wątrobę, zadziała szybciej i efektywniej. W latach siedemdziesiątych mezoterapia stała się skuteczną terapią w zakresie medycyny estetycznej. Mezoterapia polega na dostarczaniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry, w miejsce, gdzie jest to potrzebne. Większość kosmetyków używanych na co dzień ma zbyt duże cząsteczki, które nie są w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową. Działają na zewnętrzną warstwę naskórka, a rezultat jest niewielki i krótkotrwały. Alternatywą jest mezoterapia igłowa, dająca szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty.

mezoterapia igłowa

Kiedy może zostać wykonana mezoterapia skóry głowy?

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży, laktacji oraz stresu. Mezoterapia przynosi bardzo dobre rezultaty w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego. Mezoterapia skóry głowy sprawdza się również w przypadku włosów osłabionych, zniszczonych i wymagających odżywienia.

Przeciwwskazaniem jest ciąża, menstruacja, karmienie piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne skóry, łuszczyca, alergia na składniki ampułki, leki przeciwzakrzepowe.

Seria zabiegów planowana jest indywidualnie po przeprowadzeniu diagnostyki, a mezoterapia będzie wykonana w Tarnowie lub Krakowie – jednej z naszych lokalizacji.

MEZOTERAPIA – ZABIEG I JEGO SKUTKI

W Gabinecie zabieg mezoterapii wykonywany jest pistoletem (MESO GUN), co sprawia, że zabieg jest prawie bezbolesny.

Do zabiegu mezoterapii stosujemy Preparat Dermaheal HL. Preparat ten ma szerokie spektrum działania; skutecznie ogranicza wypadanie włosów, poprzez rewitalizację stymuluje cebulki włosowe do wzrostu, poprawia krążenie, zwiększa grubość i gęstość włosów, nawilża je i odżywia. Jako jedyny produkt na rynku zawiera 56 aktywnych składników, takich jak witaminy, minerały, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące oraz peptydy biomimetyczne (łańcuchy aminokwasów identyczne z czynnikami wzrostu w naszym organizmie), takie jak:

Decapeptide 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa,

Acetyl Decapeptide 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe, regenerując komórki włosa,

Oligopeptide 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych,

Copper Tripeptide 1 (CG – Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosów.

dermahealhl

 

Przed zabiegiem mezoterapii należy umyć głowę i nie stosować dodatkowych kosmetyków typu odżywka, lakier do włosów itp. Po 24 godzinach od zabiegu możemy umyć głowę i wprowadzić pielęgnację dodatkową.

Najlepsze rezultaty daje seria zabiegów od 4 do 8 w odstępach czasowych.

Mezoterapia skóry głowy jest oferowana przez naszą siedzibę w Krakowie oraz Tarnowie. Zapraszamy!