Sauna Ozonowa

Sauna ozonowa

sauna ozonowaSauna ozonowa na włosy jest niczym SPA dla naszych włosów, które są nieustannie narażone na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Dzięki dobrze wnikającym składnikom odżywczym, włosy stają się lśniące, sprężyste, łatwiejsze w czesaniu i układaniu. Przyspiesza i wspomaga działanie preparatów trychologicznych oraz pielęgnacyjnych. Technologia Ultradźwiękowej mgły jest wykorzystywana do wytwarzania ogromnej ilości jonów ujemnych i mgly. Małe cząsteczki mgły z łatwością  przenikają przez pory w głąb skóry i do wnętrza włosów. Dzięki drobnej mgiełce można uzyskiwać głębsze nawilżenie i dotlenienie włosów oraz skóry głowy. Klient bezpośrednio po zabiegu odczuwa komfort skóry głowy, skóra jest nawilżona, nie łuszczy się a włosy stają się miękkie i bardzo mocno nawilżone. Włosom farbowanym nadaje bardziej intensywny połysk. Zapobiega puszeniu się włosów. Regeneruje włosy zniszczone działaniem promieni słonecznych, wiatru i słonej wody. Systematyczne używanie sauny zapobiega też nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i skóry głowy .Sauna ozonowa wykorzystuje ciepło, pod wpływem którego rozchylają się łuski włosa. Dzięki temu ozon oraz substancje odżywcze, łatwo wnikają w nawet najgłębsze warstwy włosa regenerując go.

Sam zabieg jednorazowo powinien trwać około 20 minut. Klientka poddaje się mu po uprzednim oczyszczeniu skóry głowy odpowiednimi preparatami trychologicznymi. Ich wybór uzależniony jest od stanu skóry głowy i włosów indywidualnego klienta.

Tlen oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry. Tlen ma właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Stosując zabiegi z ozonem, działamy także przeciwłupieżowo, przeciw przetłuszczająco się.  Zmniejszamy środowisko grzybów na skórze głowy.

Efekty zabiegu w postaci lśniących i gładkich włosów utrzymują się przez kilka tygodni. Jednorazowy zabieg jest dobry dla włosów, które nie potrzebują bardzo głębokiej regeneracji. W innym przypadku ozonoterapię warto powtarzać. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, zabieg powinno się wykonać nawet 4-5 razy w miesiącu. Ze względu na działanie bakteriobójcze oraz natleniające i rewitalizujące ozonoterapia z powodzeniem stosowana jest w dermotrychologii.

Zastosowanie ozonu w kosmetologii, dermatologii i medycynie jest możliwe dzięki jego silnym właściwościom utleniającym. Ponadto nie odnotowano odporności drobnoustrojów na oddziaływanie ozonu, co dodatkowo kwalifikuje terapię do aplikacji medycznych, kosmetycznych i dermotrychologicznych.

Ozon jako silny utleniacz łączy się z biomolekułami zawierającymi cysterynę, cysteinę, metioninę i histydynę które tworzą między innymi błony komórek bakteryjnych. Badania wykazały, że już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do zniszczenia funkcji życiowych bakterii. Na ozon reagują również bakterie beztlenowe. Ozon łatwo oddziałuje na znajdujące się w otoczkach wirusów wielonienasycone kwasy tłuszczowe, dezaktywując wirusy.

Ozonoterapia normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy  i prawidłowego funkcjonowania. Jest niezbędna do leczenia dermotrychologicznego.